KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15496245
nr 1549 6245
Stig Södersten
(1906-1979), Sverige
Oljemålning, Krukväxter. Signerad, daterad 1932. Olja på pannå, 40x53 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Stig Södersten, svensk bildkonstnär född 1906, död 1979.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:21:59
300 kr
350 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Stig Södersten
Läs mer om Stig Södersten